Stogo ir kiti darbai, šalčio problemos

Laukiant skardos buvo paruošti architektų sugalvoti namo elementų karkasai  t.y. stogelis virš įėjimo:

IMG_2566

kas turėtų finale turėtų atrodyti kažkaip taip:

Vizualizacija

Dar liko pasimūryti nedidelį sujungimą:

IMG_2557

Skarda kaip ir buvo žadėta atvyko pirmadienį. Užsakymas buvo apie 180kvm. atvykus atordė, kad mažokai. Proporcijoms suvokti tai lapo plotis apie 50cm, ilgiausio ilgis apie 6m. Optinę apgaulę suteikia tai, kad skardos lapai sudėti po du, todėl realiai atrodo du kartus mažiau.

IMG_2562

IMG_2561

IMG_2560

Antradienį pradėti darbai nuo lentelių pakalimų, nes dar buvo laukiama kitų lankstinių. Kitus lankstinius užsakiau pas skardininkus dėl dviejų aspketų – galimai pigiau ir labiau adaptuota poreikiams.  Įdomumo dėlei stogo skardos užsakyme ilgieji skardos lakštai sudarė tik apie 50% pirkimo kainos, po to visokios tarpinės, varžteliai, laikikliai, lietvamzdžiai ir pan. Pakalimai progrese:

IMG_2571

IMG_2573

Pakalimai užtruko bene visą dieną. Trečiadienį prasidėjo skardinimas. Pirmos dienos rezultatas – beveik viena stogo pusė, kuri turi vieną stoglangį:

IMG_2575

Pirmojo stoglangio sujungimas su stogo danga atrodo taip:

IMG_2574

Darbus taip pat kažkiek stabdo ir šaltis, šalta skarda sparčiai pritraukią drėgmę ir apledija. Nors dieną buvo apie nulį ir neženkliai pliusas, į vakarą jau pradėjo šalti. Termometras automobilyje rodė apie -2C. Pagal gamintojo rekomendacijas su skarda galima dirbti t.y. valcuoti iki -5C

Po “dažymo cecho” rpceso t.y. pašildymo antrame aukšte pasiamtė problema apie kurią buvau perspėtas kelių žmonių anksčiau, bet ne itin įdėmiai į tai įsiklausiau t.y. pagalvojau, statybininkai ir juos kontroliuojanti techninė priežiūra tą tikrai žino ir imsis visų reikiamų priemonių būtiniems procesams.

Perdangos plokščių kiaurymėse susikaupė vanduo, kuris sušalo ir sukėlė trūkimą per visą plokštės ilgį šalia plokščių sujungimo. Vaizdas iš viršaus:

IMG_2389

Vaizdas iš apačios:

IMG_2390

Trūkimas juodoji linija, kuri nėra tokia plati kaip matosi foto, nes juodoji dalis yra sušlapęs įtrūkimas.

Tokį procesą galėjo nulemti tai, kad viršuje buvo mikro įtrūkimų, per kuriuos pribėgo vandens. Techninė priežiūra komentavo, kad tik sudėjus perdangą jokių mikro įtrukimų nematė, todėl tai greičiausiai ne gamintojo brokas.

Pasitarus kolkas sugalvotas problemos sprendimas iš viršaus gręžti skyles ir pilti betoną bei dėti armatūras. Tai turėtų sutvirtinti trūkusią vietą. Tikiuosi apmokant už tokius papildomus darbus prisidės ir techninė priežiūra, kuri kažkodėl laiku nesugalvojo pareikalauti pergręžti perdangos plokščių.

Bėje pragrežus visas plokštes buvo labai daug vietų kur jokio vandens ir nebuvo. T.y. vanduo buvo tik kai kuriuose tarpuose, kas iš apačios akivaizdžiai matėsi – tamsios dėmės.

Belaukiant skardos per tą laiką užsipylė pamatų vidus su smėliu. Tai buvo pusiau sąmoningai palikta vėlesniam laikui, nes norėjosi sparčiau kelti mūrą ir nesinorėjo, kad darbų metu pamatų vidinė termo izolaicija “susidrožtų”. Tuo metu pasitarus ir pagalvojus atrodė, kad nesunkiai bus galima užsipilti vėliau per vitrininius langus su bobcatu.

Tačiau artėjant prie realybės grindų betonuotojai pasiūlė užpilti su betono siurbliu darbai “tik” už 80Lt/kūb metras, panuota, kad bus viso apie 20+kūbų, tai pasirodė brangokai. Tai užpylimas įvyko pusiau rankiniu būdu t.y. bobcatas neįvažiavo pro langą, o pro jį tik tiesiog supylė, po to paskirstymas rankomis ir karučiu. Dirbo tryse, per dieną įveikė nepilnus 30kūbų, nes pradžioje planuotų 20 neužteko ir teko privežti dar vieną mašiną smėlio t.y. 380Lt išlaidų plius papildomai prie planuotų. Užpylimo rezultatas:

IMG_2559

 

23 komentarai apie “Stogo ir kiti darbai, šalčio problemos

  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   platus klausimas 🙂 visu pirma dar nebaigtas procesas. isivaizdavimas, kad bus 40k+. pradinės fantazijos buvo 30k. detalizuoju:
   9,5k- mediena. dar liko likučių.
   ~1k varztai, kampukai, vinys. tikslios sumos dar nežinau reiktų suvesti, tai tokia ±
   ~4k vata. tikslios sumos irgi nepamenu, bet apie 40kub m po 99Lt. dar likutis apie 1-2kūbus yra
   ~1k plėvelės, juostelės ir pan. tikėtina kad buvo mažiau, gal kokie 500-600Lt
   11,3k skarda ir kiti pirkiniai (laikikliai, vamzdžiai latakai…) iš Borgos
   ~0,5k skardinių lankstymas. dar nebaigta ir galai pilnai nesuvesti
   ~15k darbai. 75Lt/kvm x 180kvm + pakalimai, lietvamzdžiai, etc. Taip pat dar nebaigta ir galai pilnai nesuvesti

   tai viso šiai dienai ~42,3k

   Atsakyti
   1. Arturas

    mano stogo 150m2 palyginimui:
    medis 7Klt
    siferis ~5Klt
    difuzine dave nemokamai su siferiu
    garo plevele is kalvariju turgaus 🙂 nepamenu kainos manau 100lt nekainavo.
    pastoge sildziau atviru poru poliuretano putomis 7800Lt.
    Papildomai dar 25 cm neoporo bei vatos 5cm dedu (work in progress) + 2000Lt
    Lietmadziai 2000lt Bryza plastikiniai.
    Pakalimo lentos 600Lt
    Dazai pakalimui 200Lt
    Visos stogo darbus neskaitant poliuratano apipurskimo atlikome patys.

    Manau viso medziagos iki 32Klt isejo.

    Atsakyti
    1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

     viskas labai panasu, tik matosi didelis demesys siltinimui. kas stogo atveju labai svarbu. vakar dar gavau patarima kad gerai padaryta kad uzleista plevele iki murloto apacios t.y. iki ziedo kur tvirtinasi murlotas, nes sujingimo taske murlotas – muras yra daug nesandarumo. paciam apie tai susiprasti nepavyko, taciau statybininkai si mazga jau zinojo ir padare gerai.
     siferis geras sprendimas, nes pigu ir ne taip barska. as irgi apie ji svarsciau ganetinai rimtai, taciau zmona vetavo, nes – negrazu. pats pleveliu atveju stengiausi netaupyti t.y. ieskojau kazko geresnio. taciau lietuvoje mazas pasirinkimas arba kainos nelogiskos. tai difuzine buvo lenkiška apie 2,3Lt kvm ji sulimpanti ir storesne lyginant su pigiausiomis, o garo Lietuviška “Plastos” su daugiau mikronų, skaidri kvm kainavo apie 1,2Lt/kvm.

     Atsakyti
 1. Rolando namas

  Na, už tiek (11k) būtų išėjęs Monier betoninių čerpių dangos stogas 🙂

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   manyciau lyginant su viskuo butu apie 5-6k skirtumas minimum. taciau sios opcijos idemiai neanalizavau nuo pradziu, todel nuomone subjektyvi. tie ilgieji skardos lakstai kainavo tik 4,9k+PVM t.y. ±50% nuo 11k, o po to visokie vamzdiai, laikikliai, latakai, tarpinės etc. Kiekviena pozicija be PVM iki 1k, Su padeklu, kuri galesiu grazinti, atvezimu ir iskrovimu saskaitoje viso apie 23 skirtingos pozicijos. Atvezimas, iskrovimas ir padeklas viso tik 945Lt, sioje sumoje didzioji dalis yra padeklas – 600+PVM

   jei kam idomu – detalizacija: http://www.namostatybos.lt/wp-content/uploads/2014/12/Screen-Shot-2014-12-11-at-10.18.18.png

   Atsakyti
   1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

    man asmeniskai didesne mistika t.y. sudetingumas darbo atrodo dengiant skarda ten visokie karpymai ir pan. o cerpes ganetinai paprasta. labai smagu palyginti faktus ir jais remtis, o ne “manymus”. pas mane irgi buvo manymas kad skarda akivaizdžiai pigiau. taciau pasirinkus prabangesne skarda tai ir pasimato kas kaip.

    Atsakyti
    1. namukas

     Sudėtingesnis stogo paruošimas dengiant čerpėmis, daugiau kruopštumo reikalaujantis dalykas. Skarda dengiant darbas dvigubai greitesnis, dar turbūt kažkiek ir nuo stogo sudėtingumo priklauso. Mūsų stogą apsiimant daryti kainos ženkliai skyrėsi jei būtume dengę skarda ar čerpėm.

     Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   visas pragreziau 🙂
   atsakydamas visiems del skardos brangumo tai is 11.3k skardos kaina su PVM tik apie 5.9k o po to visokie laikikliai, tarpinės lietvamzdžiai etc. t.y. skardos dangos kv/m kaina buvo apie 33Lt
   cerpes manau butu kainave apie 16-20k viso su viskuo. be to jei cerpes tai reiktu ivertinti svorius, apkrovas etc. todėl būtų kiek kitoks stogo projektas + gal korekcijos pamatų projekte. todėl kalbant apie čerpes reiktų įvertinti kitų konstrukcijų kainas be papildomo kokokių 5k pabrangimo. nors sutinku čerpės turi savo N privalumų ir kitame name greičiausiai bus tik jos

   rengiant pamatų projekta buvo planuota cerpine skarda, ji yra pigesnė nei klasik (visų medžiagų prasme apie 10Lt.kvm) ir jos montavimas pigesnis panašiai dar tiek. tačiau veliau paprotino, kad skarda čerpės turi papildomą tokią bėdą – po kurio laiko pro varžtelius, kuriais pritivirtinama skarda, pradeda bėgti vanduo, nes varžtų tarpinės dėl didelio karščio ir kitų klimatinių salygų tiesiog sugenda. taigi turimas potencialiai kiauras stogas.

   Atsakyti
    1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

     Visu pirma manau investicijos ilgaamžiškumas. Po to tai kad lyjant nebarška. Estetika ir kt.

     Atsakyti
 2. Rolando namas

  Įdomumo dėlei sumečiau, kiek man kainavo ~177 kv.m. Monier Zanda Protector stogo danga su priklausiniais (įsk. Tyvek Pro dizuzinę, originalias Monier sniego užtvaras visu perimetru) – iš viso gavosi ~11.700 Lt su PVM. Visos komplektuojamosios dalys imtos iš Monier, išskyrus plėvelę ir lietaus nuvedimo sistemą.

  Į kainą neįtraukta: kaminų skardinimo kaina; stogo medinės konstrukcijos kaina (medis + tvirtinimo detalės).

  Detalizacija: https://dl.dropboxusercontent.com/u/54508525/Stogo_dangos_kaina.PNG

  Dėl stogo konstrukcijos tai esu tikras, kad nieko papildomo nebūtų reikėję daryti. Mano stogo konstrukcija labai panaši, o medienos mažiau negu pas Jus 😉

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   ech… kaina tikrai ne itin brangesne. cia tik dar reiktu prideti lietvamzdzius ir pan. zodziu kitas stogas bus cerpinis 🙂

   Atsakyti
   1. Rolando namas

    Lietvamzdžių kaina maks. +500 Lt. Norėdamas paneigti “brangaus” čerpių stogo mitą (galioja paprastiems, kelių šlaitų stogams be įmantrių sujungimų 🙂 ) – dar paanalizavau sąmatos skirtumus. Teisybės dėlei mano sąmatoje reiktų išminusuoti plėvelę ir sniego užtvaras; ir pripliusuoti lietvamzdžius (maks 500 Lt su PVM), tai analogiška komplektacija kaip pas Baroną, mano atveju gaunasi ~10.700 Lt su PVM, t.y. pigiau netgi nei skarda.

    Dar šioks toks skirtumas susidarytų dėl didesnio medienos poreikio – grebėstams būtini 5×5 tašeliai, bet jų kaina padengtų viršuje minimą skirtumą. Man irgi anksčiau atrodė, kad čerpių stogas tikrai bus brangensis negu bet kokia kita danga. Tačiau užteko vien suvesti stogo duomenis į dvi online skaičiuokles: Eternit Gotika ir Monier – skaičius rodė labai panašius, pasidomėjus apie medienos poreikius – čerpės iš esmės nieko neišbrangina, nes didžiausios apkrovos skaičiuojamos sniegui. Monier reklaminėje medžiagoje daug info pateikiama.

    Beje, ar sniego užtvaras montuosite? Pasiruoškite 1,5k palikti mažiausiai 😉

    Atsakyti
     1. Statau sodyba

      jeigu salia namo nera kaimynu tvoros, tai galite ir paluketi su uztvarom 🙂 tiesiog nuo mano draugu namo skardinio stogo viena ziema nulekes sniega sulauze labai prabangia kaimynu tvora. Kainavo skaudziai. Labai greitai pasidare sniegui uztvaras… stai taip 🙂

 3. Gediminas

  Kai vertinat kainas, tai nepamirškit, kad jos labai stipriai gali skirtis dviems, kad ir tokio pačio dydžio stogams. Pati danga visų tipų per daug nesiskiria kaina. O va kai prasideda užbaigimai, kampai visokie, vejalentės, kraigo detalės ir panašiai.

  Atsakyti
 4. Arturas

  Sveiki,
  O ką galite pasakyti dėl barškėjimo? Ar labai barška? Ar darėt ką nors papildomai, kad nebarškėtų ar ne? Kokio storio stogo apšiltinimo sluoksnis?

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   problema su barskejimu yra. kita karta nedarysiu su skarda. vatos 30cm. detos visos preimones, kurias turejo pardavejas (borga). taip pat viskas daryta pagal reikalvimuas. taciau kazkodel didelis vejas dauzo skarda. kolkas sios bedos nezinau kaip spresti.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *