Stogo darbai 3

Vakar nuo vakaro Vilniuje prasidėjo žiema arba kitaip pirmasis sniegas. Vaizdas lauke ant žėmės atrodo toks:

IMG_2304

Nepaisant oro išdaigų po truputį stumiasi suplanuoti darbai su stogu, tik kiek kitaip nei planuota. Nugramdant sniegą klojama difizinė plėvelė ir dedami “makaronai” bei grebėstai. Stogo krašto plotis apie 10m, ilgis apie 5. Su užlaidomis plėvelės gavosi beveik rulonas (75m). Dar papildomai dėsisi stoglangiams.  Darbai ganėtinai sparčiai juda. Šiandienos poros valandų progresas štai toks:

IMG_2298

IMG_2302

Komentaruose buvo klausimai-pastabos kaip bus šiltinamas stogo – mūro viršaus detalė. Teikiu pasirinkto sprendimo vaizdinę medžiagą:

IMG_2296

IMG_2295

Tai pat buvo pastabos – siūlymai dėl gegnių viršaus būtino surišimo metalo juostomis. Kadangi liko medžio galai tai pasitarus buvo priimtas sprendimas sutvirtinti senoviniu būdu, kuris turėtų laikyti ne prasčiau nei susegimas metalo plokštelėmis:

IMG_2294

Dar liko klausimas dėl stogo kraigo atrėmimo.  Jei kas nagrinėjosi idėmiau projektą tai konstruktoriai siūlo remti kolonomis nuo laiptinės sienų per metalo siją stoge. Toks sprendimas turi savo pozityvių ir negatyvių niuansų.

Pozityvūs:

– pagal projektą t.y. visur kitur turėtų būti gerai su apkrovis

– pagal vadovėlį, t.y. apkrova į nešančią sieną ir į pamatus, o ne į perdangą

Negatyvūs:

– neefektyvu kaštų prasme;

– neatrodo labai patikimai/efektyviai ypač dėl šoninių jėgų (mano subjėktyvi nuomonė);

Statybininkai siūlo štai tokį principinį var.:IMG_1598

Techninė priežiūra turi dar kitokį pasiūlymą, kuris gal būtų šių abiejų alternatyva.

 

Na ir pabaigai smagu pasidžiaugti, kad darbai vyksta ne tik statybos aikštutėje, bet ir kitur.

Pvz. štai taip ruošiama metalinė detalė garažo stogo balkio papildomam prilaikymui:

O čia rezultatas garažo viduje:

IMG_2305

Dėkui Daliui už pagalbą gręžiant!

 

Papildymas:

po kelių valandų vaizdas toks (pirmoji pusė beviek baigta, antroji įpusėta):

IMG_2315

iki dienos pabaigos tikiuosi pabaigs su difuzine plėvele ir grėbėtais.

 

Papildymas.

Po savaitgalio vaizdai tokie:

IMG_2371

IMG_2370

IMG_2369

Papildymas 2:

Pasitarus su dvejais konstruktoriais ir jiems atlikus skaičiavimus gavau patviritnimą, kad stogo konstrukcija yra pakankamai tvirta tokia kokia yra. t.y. nėra reigalingi atrėmimai etc.

 

 

 

 

39 komentarai apie “Stogo darbai 3

 1. Rolando namas

  Greitai čia sukatės, net sniegai nestabdo 🙂 Smagu skaityti dienoraštį vos ne realiu laiku, aš asmeniškai vėluoju aprašyti vieneriais metais 🙂

  Kokie planai liko dar šiems paskutiniams 2014-tųjų mėnesiams ?

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   planai tokie:
   1. pasibaigti stoga iki vatos dejimo
   2. issilieti juodgrindes name ir grindis garaze. startuos kita sav. name planuoju grindis daryti su dviem betono sluoksniais
   3. uzsakyti langus, iki to laiko kol atvyks gal uzsikalsiu plevele, nes skersvejai trukdys dirbti, ivesti signalizacija
   4. pasimūrinti vidines pertvaras
   5. isidėti garažo vartus ir duris
   6. pradėti vėdinimo (rekuperatorius) ir elektros instaliacijos darbus

   gal dar lesto įvilks savo kabelius ten kur noriu įvažiavimo šiemet

   jau kitais metais atšilus
   1. lauko šiltinimas – 27cm neoporo
   2. lauko kanalizacios kasimas, lietaus kanalziacija
   3. tvoros
   4. reljefo lyginimas, įvažiavimų suformavimas
   5. tinkamvimas vidaus ir kiti vidaus darbai
   6. šildomų grindų ir kt darbų baigimas

   Atsakyti
 2. Rolando namas

  O dėl stogo atrėmimo į perdangas tai ne techn. priežiūros ir statybininkų klausykit, o konstruktoriaus. Pateikit jam savo variantus ir tegul apskaičiuoja, ar atlaikys pačios perdangos. Pas mane buvo labai panašiai – turėjo būti tiesioginiai medinių kolonų parėmimai į perdangos plokštes, tačiau pradėjus aiškintis, konstruktorius išbrokavo ankstesnį perdangos planą ir stogą parėmė į vidines mūrines pertvaras M15 – taip tolygiau spaudžiama perdanga. Po mūrinėmis pertvaromis buvo naudojamos specialios sustiprintos perdangos plokštės (265mm storio).

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   taip labiausiai tai ir neramina. t.y. kad konstruktorius turi pasakyti finalini zodi. todel lygtai ir noretusi rinktis paprastesni var, taciau yra bet…
   beje to var kuris foto ir kuri siulo statybininkai projektas yra beveik analogiskas manajam, t.y. namas tik kiek didesnis per ismatavimus. o visa kita, iskaitant isplanavima labai panasus.

   Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   Taip planas toks. gal gali buti kiek sudetingiau rasti toki ploti arba frezuotis bet mintis kad ne maziau.

   Atsakyti
 3. namukas

  Dėl atrėmimo į perdangą, jei po apačia nėra nešančios sienos tai jokiu būdu negalima remti, išeitis – metalinė sija Hea, kurios storį turi apskaičiuoti konstruktorius.
  Truputį keista, kad jau statote ir tik dabar mąstote kaip statyti, reikėjo iš anksto pasiruošti visus brėžinius, kita vertus daug kas stato ir be brėžinių, “iš akies”…

  Dėl apšiltinimo vata tai.. ot “džiaugsitės” kai paukščiai tą vatą pešios 🙂

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   is isores ta vata uzdengs isorinis apsiltinimo sluoksnis. todel paukščiai tos vatos tikiuosi nepasieks 🙂

   Atsakyti
   1. namukas

    Supratau, bet kalbu kad tai tik iki tol kol apsišiltinsit fasadą :). Gerokai anksčiau statytam name yra tekę šiltinti frontonus vata, tai paskui šlavinėjom vatos likučius aplink namą 🙂 O šiuom kart jau rinkomės polistirolą.

    Atsakyti
    1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

     ne kokia patirtis 🙂 tikiuosi neteks, o jei teks zinosiu ka deti. pas mane pradine mintis buvo polistirolas irgi, taciau gavosi vata…

     Atsakyti
  2. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   tame pvz, kuris įdėtas su medinėmis kolonomis po apačia nėra nešančios sienos. Taip žinau kad negalima remti tiesiog į perdangos plokštę. Gal gali detaliau apie H sijos sprendimą?

   Atsakyti
   1. namukas

    Mūsų namo kraige ir kitose konstrukcinėse vietose buvo įdėta ne viena hea 220 sija ir gegnės ar sijos buvo tiesiog tvirtintos ant jų, kolonų vidurį namo erdvės nenorėjom. Dėl konstrukcijų manau visuomet galima kreiptis į savo darbą išmanantį konstruktorių. Pvz. statybų metu iškilus klausimams nuolat konsultavomės su savo konstruktorium, nors prieš statybas buvom pasirengę visus brėžinius, bet klausimų kildavo išties nemažai.
    Jūsų statybų bloge nemačiau stogo konstruktyvo, tik gegnės parodytos iš viršaus, ar neįdėjot brėžinio čia ar tiesiog neužmačiau.

    Atsakyti
    1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

     pas mane tokia pati nuomone susiformavusi del to kad reiks kreiptis i konstruktoriu del stogo atremimo klausimo alternatyvu. Turiu klausima ar pacio stogo sprendimas buvo panasus i musu statoma nama? jei taip butu idomu paziureti i finalini sprendima.

     Atsakyti
     1. namukas

      statėm du sykius (2 stogai patirtyje), kiekvienu atveju individualūs brėžiniai, bet jei ką galiu permest abiejų stogų brėžinius el. paštu jei padės, tik brūkštelkit savo paštą :).

  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   jau yra. buvau pamiršęs įdėti. sukūriau naują posta, jei būtų įdomu konstrukciniai sprendimai…

   Atsakyti
 4. Gediminas

  Kokią prasmę matot juodgrindėse? O dėl vatos, tai kol ji nebus uždengta sienų šiltalu, tai paukščiai tikrai ją kapos. Dar pastebėjimas dėl to sprendimo dėti vatą ant sienos. Manau būtų buvę geriau jos kraštą dėti ties sienos kraštu ir neoporą užkišti už gegnės. Taip gautųsi daug sandaresnė vieta ties dviejų šiltalų susijungimu. Dabar labai stebėkit kaip klijuos putplastį, kad nepaliktų plyšio ten viršuje prie gegnės.

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   juodgrindes pradejau svarstyti kaip patikimesne hidro izolaicija. nors to gal ir nereikia mano atveju. siuo metu be hidro izoliacijos matau tokia prasme kad turesiu lygu pagrinda putplasciui, todel bus maziau tarpu ir patikimiau termoizoliuosis grindys. kastu prasme tai 20Lt (darbas+medziagos) X 68kvm (realus juodgrindziu plotas) t.y. sumoje tai apie 1,4k kas duos patikimumo, stabilumo ir galesiu daryti kitus darbus paprasciau elektra, vendnetiekis etc.

   kas nedziugina tai tak kad kainuos zenkliai smelio uzpylimas. iki juodgrindziu. pvz. 68kvm reiks apei 12kub m smelio. tai turiu siuo metu pasiulyma kad 420Lt smelio plauto masina + 80Lt / kub m uz smelio suputima ir islyginima su betono siurbliu i nama. na dar garaze kokie 6 kubai. tai jau dvi masinos ir apie 1,5k uz siurbli. kas atrodo brangokai ir noretusi pigiau. svarstau gal koks bobcatas su savo h taribu butu pigiau, bet tada islyginimo, aplinkos (pamatas, pamato apsiltinimas) nesugadinimo klausimai

   Atsakyti
   1. Gediminas

    O kaip juodgrindės pagelbės hidroizoliacijos klausimu? Už 20lt/kv.m. jum išlies betoną grindų ir tiek. O jis puikiai praleidžia drėgmę.

    Vienintelį pliusą juodgrindžių matau, kad bus švariau dirbti viduje. Bet kai ne pats dirbsit, tai…

    Atsakyti
    1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

     tai minits pradine buvo daryti hidro izolaicija dar ant betono virsaus. taip komentaras labai logiskas ir kiti pataria kad juodgrindes nera butinos, kirba dar del to sprendimo tokia abejone…

     Atsakyti
 5. Rolando namas

  Bendru atveju taip. Tačiau konstruktorius turi paskaičiuoti konkretų atvejį būtinai. Pvz. pas mane būtent taip ir padaryta, tačiau naudotos sustiprintos 265mm plokštės.

  Atsakyti
 6. abudabisas

  “Namukas” pastebejau labai neigiamai atsiliepia apie kitus. Tai spalva netinka, tai dar kazkas… jei kazkas daro ne pagal jus, kaip jus suprantat, gal tiesiog normaliai parasykit savo nuomone, o ne eilini karta “uzsipulkit”.

  Atsakyti
   1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

    🙂 nuomones svarbios, taciau reikia suprasti kad jos nebutinai turi buti vienodos.
    beje galutinis namo spalvinis sprendimas pas mane siuo metu sprendziamu dilemu sarase. turiu pradini isvaizdavima, kuri tikiuosli labai nesukritikuos dizainere t.y. ivertins ne tik mano noru gerus aspektus bet pasakys ir tai ko gal dar nematau…

    Atsakyti
 7. iknamai

  patarimas iš asmeninės patirties, ties lauko sienų viršum kur sudėta vata (ją tvinrtinkite virvutėmis iš išorės prie gegnių, nes su lauku išlinks, arba vėjas sudraskys, taip pat patarčiau pagalvoti ką darysite iki pakalimų ir fasadų apdailos su paukščiais, žiemą ir pavasarį Jūsų vatą itin smagiai drąskys, bent pas mus tas buvo, ko pasekoje visą vata traukėme lauk 🙂 antrą kartą tokiose vietose aš dėčiau tik polistirolą.

  Atsakyti
 8. Aless

  Sveiki , atsiprašau kad ne i temą , bet gal gerb. Baronas pasidalintu žmogaus kontaktais kuris turi ar dirba su tomis Tormach staklemis iš youtube roliko , norėčiau tokias pirkti , norėčiau išgirsti atsiliepimus . Iš anksto dėkui .

  Atsakyti
 9. Auris

  Kas per virvute buvo naudojama tvirtinti vata tarp gegniu?

  Del konstrukciniu sprendimu siulau remtis zmogumi kuris deda parasa ant konstrukciniu sprendimu, o ne statybininku. Jei abejojate vienu konstruktorium, duodate kitam konstruktoriui perskaiciuoti.

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   virvute kazkokia paprasta is senuku ar pan.
   del konstrukciju tai zinau kad reikia remtis konstruktoriumi, tiesiog siai dieniai turimas sprendimas atrodo neracionalus, tai reiks pakartotinai ji prakratyti ir noris isgirsti kitu nuomoniu, tame tapre is diskusija gali ir koks konstruktorius isivels 🙂 bet planuose ir kelis savus aplankyti tuo klausimu…

   Atsakyti
 10. Monika

  Šaunu! Šiuo metu rengiamės statyti namus, noriu sužinoti kuo daugiau, kad galėčiau kaip paspausti darbininkus, kur reikia:) Nesustokit!

  Atsakyti
 11. iknamai

  esminis klausimais, kai perveržite stogo visus varžtukus kai bus sudėta vata? pas mus mediena buvo 3 mėn. gerai lauke pradžiovinta, tačiau šiais metais visi varžtai buvo stipriai atsislaisvinę 🙂

  Atsakyti
 12. Baronas Įrašo autorius(-ė)

  Pasitarus su dvejais konstruktoriais ir jiems atlikus skaičiavimus gavau patviritnimą, kad stogo konstrukcija yra pakankamai tvirta tokia kokia yra. t.y. nėra reigalingi jokie papildomi krago atrėmimai

  Atsakyti
 13. gnamai

  1. Norėjau paklausti apie garažo murloto tvirtinimą prie šoninės sienos:
  a) gręžėte siena kiaurai
  b) tvirtinote ant iš anksto įbetonuotų ilgasriegių
  c) naudojote įgrežiamus inkarinius varžtus su veržle (ilgis, diametras?)
  2. Ar garažo gegnes įleidote į namo sieną?
  3. Ar užtenka gegnes tvirtinti vienu laikikliu iš vienos pusės?
  4. Ar garažo stogo danga glaudžiasi prie namo sienos ar ten paliekamas tarpas apšiltinimui, kad nebūtų šalčio tilto?

  Dėkoju už atsakymus.

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   1.a buvo tvirtinta prie betoninio ziedo. grezta kiaurai. diametru nepasakius tiksliai kokie 25mm ir daugiau gal…
   2. gegnes buvo tvirtintos prie prisukto pire ziedo balkio, muloto. taip pat balkio apacioje dejosi kmpukai, kurie taip pat kazkiek prilaiko
   3. tiksliai neatsakysiu i si klausima. tvirtino meistrai, taip kaip matosi foto. po to siusirisa visomis lentomis. pas mane clasic skarda, tai lentu ganetinai tankiai. taip pat clasic skarda leidzia padaryti maza kampa. taip pat gal tvirtinta dar kitame murlote stipriau.
   4. sita vieta man atrodo sunki. zinodamas ja svarstyciau ar dar verta daryti parapeta kaip dariau. siena apsisildo. lieka tik murloto balkis matyti is vidaus, kuri dar planuo pasiltinti. is apacios susideda vata, po to vel sienos siltinimas. t.y. salcio tilto nera. po to kaip apstinkuoja pjaunasi i siena linija ikuria idedam skarda, kuri pakyla kokius 20cm nuo stogo su juo susijungdama ir isikisa i putplasti, kur gale turi kilpute, kuri neleidzia vandeniui begti i vidu ir skardai issokti lauk. po to dar ta siule silikonuojasi. zodziu kiek komplikuotas mazgas. manau pagooglinus apie parapeto skardinima rastum vizuliu sprendimu. jei leistu pakartoti vietoje tu parapetu daryciau terasa su monolitine perdanga ir ja siltinciau kaip priklauso…

   Atsakyti
 14. Karolis

  statėte iki šalčių, tikriausia ir “šlapiuoju” laikotarpiu, ar blokelius dangstėte? kad nesušlaptų, o paskui neperšaltu?

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   bandziau dangstyti, taciau suslapimo tai nesustabde. tiesiog pralaukeme ziema ir kas jau ten nutiko, nutiko. pavasariui isbegeju prasidejo fasado darbai. siaip staybininkai paskojo jog silikatas nebijo vandens, nes vanduo ji dar kiek ir uzgrudina t.y. padaro tvirtesni. del suslapimo tai reiktu saugoti perdanga, nes net mistiniu budu pritraukia po koki kibira i vien skyle. pries ziema butinai pragrezk skyles perdangos kiaurymese is apacios kad nesikondecuotu vanduo

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *