Statybų bumas Vilniuje

Gal kas ir nepastebėjo, bet statybininkai jau kuris laikas nešneka apie krizę, ypač Vilniuje. Kainas pasikelia vienas paskui kitą palenktyniaudami ir darbų jau ne visi labai nori. Tai tapo labai akivaizdu kai teko ieškotis statybininkų per naują.

Bumą skatina euro laukimas ir juodųjų sankaupų “balinimas”. Įdomu kuo čia baigsis kai tas euras ateis. Manau bus dar viena proga kilstelti kainas, tačiau ne labai kas norės toliau taip samdytis, nors pradėtų statybų kiekis greičiausiai darbų ir medžiagų kainoms kristi neleis.

Apie medžiagų kainas tai pavasarį (kovo mėn.) ARKO blokelių kūbo kaina buvo 239Lt su PVM ir dar priedo gaudavai klijų nemokamai, o dabar kaina oficiali gamintojo su PVM yra 293Lt kūbas ir gauti dar problematiška, nes sustojus gamybai ir paklausai nemažėjant susidarė net “kamštis” norinčių. Vertinant santykiniais dydžiais tai konkrečiai šių medžiagų kainos augimas ~30% per nepilnus metus. Baisu.

Prieš pradedant mūro darbus man buvo kažkiek panikos, kad netrukus bus tas šlapias ir šaltas ruduo ir kaip čia viską reiks suspėti iki žiemos. Tačiau kai darbai prasidėjo ir pasižvalgai aplink kitose vykstančiose statybose, tai ten dar pamatai liejami ir blokeliai vežami į vietą. Dabartinę situacija iliustruoja šiandien kamštyje padaryta foto:

IMG_1862

O jei ne labai matosi pro niauktus langus, tai gale 4 ar 5 žmonės ir priekyje dar 2.

Pagal aprangos stilių galima pagrįstai spėti, kad statybų profesijos.

Statybininkai okupuoja Vilnių 🙂 tegyvuoja naujas NT bumas!

4 komentarai apie “Statybų bumas Vilniuje

 1. Rolando namas

  Pasikėliau sąskaitas, tai vasario pabaigoje už Arko kubą niekur pigiau ~250 Lt /m3 nesugebėjau gauti. Aišku davė klijų nemokamai, kuriuos po kelių mėnesiu pardaviau skelbimuose 🙂

  2015 metai bus vėl kitas sezonas, žiemą pradėjus ieškotis darbininkų, vėl bus galima ir rinktis, ir derėtis. Rudeniop visada kainos didesnės ir visi jau būna prisirinkę užsakymų į priekį.

  Atsakyti
 2. Baronas Įrašo autorius(-ė)

  tada gal metus maišausi 🙂 , gal tada 2012m., bet regis per teliką ėjo reklama “tvirti arko blokai… ir klijų maišas…”. Žodžiu vienaip ar kitaip augimas visgi yra tik gal ne toks drastiškas

  Atsakyti
 3. Gediminas

  Rudenį visi labai skuba užsibaigti darbus. Kas stogą užsidengt, kas fasadą susitvarkyt, kas pamatus išsiliet. Tai natūralu, kad renkasi statybininkai jau tokiu metu, o ne statytojai.

  Dėl kainų, tai pastebėjau vienoj parduotuvėj gražiai adaptuotas kainas pagal eurą. Konkrečiai putplastis… žiūriu kažko kaina pasikeitus. Padalinu iš euro kurso – gražus skaičius gaunasi 🙂 Bet nieko nepadarysi.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *