Laiptai už 100EUR

Belaukiant šiltesnių orų fasado darbams sugalvojau, jog visai patogu būtų turėti laikinus laiptus statybų metu. Nušvitimo metu supratau, jog tokių laiptų konstrukcija galėtų būti ganėtinai paprasta ir galėčiau panaudoti likusias medienos atraižas.

youtube suradau mano įsivaizduojamos konstrukcijas patvirtinantį video, kas tik sustiprino įkvėpimą tokius laiptus pasidaryti:

Preliminarus biudžetas buvo apie 100EUR, tačiau dalis medienos buvo nemokama – ji gulėjo kieme (pakopos), kaip netinkamos atraižos. Todėl reali kaina dar mažesnė, nors nemažai teko išleisti medvaržčiams, kurių susinaudojo per 500vnt. ir pritrūko turėklams pasibaigti.

Per porą pusdienių gavosi toks štai toks rezultatas:

IMG_3121

IMG_3120

 

17 komentarų apie “Laiptai už 100EUR

 1. namukas

  Laiptai geri, šaunuoliai, lengviau bus laipioti ir nešioti visokias medžiagas. Klausimas tik ar netrukdys jie kai tinkuosite sienas, tubūt reikės atitraukti nuo sienų?

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   jei atitraukti ir tinkavimo metu t.y. kai liks ta vieta isimontuos. taciau dabar trukdo grindims det

   Atsakyti
 2. namukas

  laiptai geri, šauniai pasidarbavote! tik ar jie netrukdys šiek tiek kai tinkuosite sienas.

  Atsakyti
 3. Gediminas

  Mes ilgą laiką laipiojom kopėčiom, tai buvo tikrai nepatogu. Po to taip pat sumąstėm pasidaryti analogiškus laiptus. Kadangi buvo likę stogo medienos, tai medžio pirkt nereikėjo išvis. Tik varžtai kainavo ir dar pirkau OSB plokštę laiptų aikštelei. Kainavo nepilną šimtą dar litų.

  Pas mus tokie laiptai ir liks kurį laiką, ne tik per statybas. Kad ir negražūs, bet vis šis tas. Tai mes kruopščiai skaičiavom, kad visos pakopos vienodos gautųsi, kad būtų teisingas nuolydis, pakopos aukštis, gylis ir t.t.

  Atsakyti
  1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

   as su minimaliais skaiciavimais viska “ONLINE” montvau. youtube pakankamai daug video su pakopu auksciais ir kitomis rekomendacijomis. kaip irankis labai praverte liniju lazeris bosh pll 360 (vienoje foto matosi kampe) su juo net nereikejo nieko zymeti. ijungi pridedi lenta ir suki… puikus irankis

   Atsakyti
   1. Gediminas

    Vis viliojuosi nusipirkti lazerinį nivelyrą, bet pagailiu pinigų…

    O kokie laiptai po to bus šitų vietoje? Dabar atrodo labai statūs.

    Atsakyti
    1. Baronas Įrašo autorius(-ė)

     kazkaip nepagailejau su mintimi kad kai nereiks parduosiu…
     del statumo, tai nuo juodgrindziu laiptai pasikels per 45cm t.y. nuo tos vietos kur remiasi dabr i grindi dar 15cm i virsu. be to laiptai bus be aikstutes per menama aikstutes vieta susukti. vizualiam supratimui kazkas tokio http://www.stepmaster.lt/media/image/laiptai/pusantriniai%20laiptai/laiptai_6408.JPG
     siaip kita karta palikciau didesne vieta laiptinei normaliems laiptams, taciau siandien jau stovi sienos…

     Atsakyti
     1. Remigijus

      Sveiki.
      O kokie laiptų nišos matmenys ir aukštis, jei ne paslaptis

     2. Baronas Įrašo autorius(-ė)

      anga is virsaus 196×186, aukstis nuo grindu iki sarmos ~260. realiai tai pats minimumas koks begali buti. nes lipant laiptais gaunasi apie 1,86m ausktis iki saramos, 4 laiptai po 18,5cm + 1,86 aukstis =260. tokie vieta turetu buti apie 2m o plotas laiptu apie 88cm, rekomendacijai 90cm min. pakopos auksti butu optimalus 17cm, taciau nera kur pakopu tike sukisti. taip jau gavosi jog pastorejo sienos tinkuojant. nes liejant zieda ir sarama gavosi islinkimas betone del betono svorio skeciamu lentu ir ant islinkimo buvo ismurintos 2a pertvaros.todel apacioje tinko gavosi 3-5cm storio. finaliniai laiptai ir procesas verti dar vieno posto. tai tikuosi veliau brukstelti. siaip jei daryciau anga vel tai 2.6×2.1 butu minimum. i gal dar daugiau pagal perdangos plokstes

     3. Remigijus

      Ačiū už atsakymus. Pas mane anga kaip ir normali 210×250, bet aukštis gaunasi 325 dėl ventiliacijos vamzdžių ir dėl šildomų grindų buterbrodo ant antro aukšto perdangos. Tai pakopos aukštis gaunasi didesnis nei 17cm. Vat ir mastau ką čia daryti ar nuleisti lubas ar kirsti didesnę angą laiptams.

     4. Baronas Įrašo autorius(-ė)

      pas mane 18,5 siaip 17-19 ribose ok. truputi nesuprantu kaip gali padeti lubu nuleidimas. kuo auksciau tuo geriau. su maza anga besisukantys laiptai tinka nes nera vietos aikstutei irengti

 4. Rolando namas

  Pritariu dėl lazerinio nivelyro, Pats turiu Bosch PLL360, “afigienas” daiktas. Pirkau už 300 Lt naudotą, parduosiu tik po apdailos pabaigtuvių. Minusas vienintelis- kad dienos šviesioje darbas praktiškai neįmanomas, nesimato lazerio.

  Atsakyti
 5. Blakis

  Paprastai pirma planuojami laiptai, o tik paskui sienos aplink juos 🙂 tai dažna klaida manant kad laiptus galima ikomponuot bet kur. Teisybė, viskas padaroma, bet patys vėliau kenčia kai laiptai nepatogūs, statūs ir panašiai.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *