Kviečiu pasidalinti stogo mazgų šiltinimo sprendimais

Stogo kolkas turiu tik tokią itin paprasta schemą:

gegniuplanas

Į ją bežiūrinti kyla klausimų kaip reitkų teisingai spręsti termo izoliaciją, tam, kad po to nesusidarytų šalčio tiltai.

Pagal schemą matosi, kad lieka atvira mūro siena viršuje, taip pat jei nusileis lubų šiltinimas žemiau mansardoje reiktų galvoti ir apie vidinės pusės sienos apsišiltinimą iki šiltinimo sluoksnio.

Patiko tokia mintis:stogo_pvz

O jei kažkam teko susidurti su tuo ir pasianalziuoti giliau, kviečiu padiskutuoti ir pasidalinti sukaupta info.

 

 

5 komentarai apie “Kviečiu pasidalinti stogo mazgų šiltinimo sprendimais

 1. Gediminas

  Aš tą pačią problemą dabar sprendžiu. Kaip ir norėtųsi šiltinti iki pat kraigo viršaus viduje, bet tada lieka išlindusios stygos, aplink kurias bus sudėtinga tiek apdailą padaryti, tiek, svarbiausia, sandarumą su plėvele. Bet jeigu šiltini iki stygų (va taip: /-\ ) tai problema su sienos viršumi. Gal tikrai variantas apgaubti tą sieną taip, kaip antroj foto parodyta… o iš vidaus jos šiltinti tai tikrai nematau prasmės. Nebent iš lauko + blokelių viršus.

  Atsakyti
  1. Rolando namas

   Aš tikriausiai darysiu taip: šiltinsiu iki stygų; o sieną iš vidinės palėpės pusės apgaubsiu tik ~1 metrą nuo stygų; plius blokelių viršų iki šio aukščio. Aukščiau kaip ir nėra prasmes, per blokelių 1 metrą irgi susidaro tam tikra šiluminė varža.

   Atsakyti
 2. Baronas Įrašo autorius(-ė)

  pas mane irgi yra vizija siltinti iki stygu is vidaus. taciau dalis stogo muro sienos nors ir po skardomsi faktiskai bus ant lauko. tokiu atveju ta siena tiesiog sals. todel man atrodo logiska siltinti ir tos sienos vidine dali iki stygos, kuri toliau bus apsiltinta is vidaus. po to murloto vieta idomi. ten siulymai su visokiomis plevelemis t.y. ju uzlteidimo ant fasado, ka dar analizuoju ir iki galo nesuvokiu paprastai.

  Atsakyti
  1. Gediminas

   O kas dėl mūrloto? Šiltinimas juk kaip ir po juo gaunasi. Aš vis labiau linkstu į tai, kad šiltinsiu visą stogo šlaitą ir stygas pasiliksiu kaip dizaino elementą arba jeigu nepatiks tiesiog lubomis uždengsiu. Tik dar truputį baisu dėl sandarinimo ir žaidimo su plėvelėmis. Jeigu rasi kokį tvarkingą sprendimą, tai būtinai pasidalink čia 🙂

   Atsakyti
 3. Marius

  Mano kuklia nuomone ,teisingas muras turetu buti keliamas iki gegniu apacios. I gegniu tarpa dedasi stogo vata, is lauko privedamas isorinis siltinimo sluoksnis. Pas save tarp gegniu desiu 20 vatos iki pat virsaus, plius gal 5cm polistirolo supurskiant tarpelius iki vadinamu stygu. Darant palepeje horizontalias lubas, sitoje vietoje galvoju sudeti 10cm polistirolo. Tai cia gautusi toks sumustinis- gipsas, garo izoliacija, 10cm polistirolas, minimaliai ventiliuojama palepyte, tada gegnes su vata ir garo izoliacija.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *